Tenerife a Gran Canaria - 1.-16. května 2009

Tenerife - 1.-8.5.2009

Tenerife
1.-8.5.2009

Gran Canaria - 8.-16.5.2009

Gran Canaria
8.-16.5.2009

Klikněte na příslušný obrázek!


      Vždycky jsme smáli „fišerákům“, až jsme sami a dobrovolně zakoupili zájezd a místo balení našich omšelých batohů jsme nacpali dva kufry a místo shánění nejlevnějších hotýlků jsme vyfasovali vouchery na ubytování a letenky. A tak se z nás stali „fišeráci“.

      Přeci jen, poté co se naše rodina rozmnožila jsme zjistili, že na nějaký čas asi zanecháme cestování alá batůžkáři a jelikož jsme o Kanárských ostrovech slyšeli jen a jen chválu, rozhodli jsme se, že nastal ten pravý čas na jejich průzkum. Ale abychom si toho cestování a dobrodružství přeci jen trochu užili, vybrali jsme si dva ostrovy s tím, že přejezd si zařídíme sami. Už takhle to byl pro CK trochu problém, zřejmě moc často požadavek dvou ostrovů neřeší (legrační bylo, že v Čedoku se tato žádost zadává písemně a tři dny se čeká na schválení a písemné vyjádření – to jsme rovnou vzdali).
      A tak nastal den D a my vyrazili na letiště, aby Bětuška ještě v letištní hale zvládla 2x obrátit žaludek a to tak bravurně (sedíc na Michalovi), že paní vedle nás v letadle si celou cestu držela na nose kapesník… Holt, cestování s dětmi má i svoje úskalí...
      Zdárně jsme doletěli na Tenerife, zamluvili si v autopůjčovně auto a ubytovali se v hotelu La Niňa někde poblíž Playa de las Américas.
      Tenerife bylo moc pěkné, sjezdili jsme co jsme mohli a stále chodili na výlety, hlavně podle šikovné knížečky „Tenerifa“ z edice freytag & berndt, kde jsou nádherně popsané turistické trasy a výlety. Na Gran Canarii jsme podobnou knížku neměli a trpce toho litovali.
      V pátek 8.5. jsme vyrazili do hlavního města Santa Cruz de Tenerife, vrátili auto a trajektem spol. Fred Olson jsme se cca za hodinku přeplavili do Puerto de las Nieves na Gran Canarii. Jelikož jsme se potřebovali dostat na druhou stranu ostrova a autobusy tím směrem jezdili jen s přestupy, půjčili jsme si rovnou z přístavu další auto s tím, že ho vrátíme před odletem na letišti. A tak jsme byli ihned mobilní a začali poznávat krásy i tohoto ostrova. Bydleli jsme na Playa de la Cura mezi Puerto Ricem a Puerto de Mogán. Na Gran Canarii jsme měli o trochu víc času a tak jsme ostrov projeli téměř křížem krážem. Ostrov se nám také moc líbil a těžko srovnávat, který byl hezčí… snad jen, na Tenerife bylo méně lidí, jak v horách, tak turistů. Na Gran Canarii bylo všude hodně lidí, ale to je tím, že je to nejlidnatější ostrov Kanárských ostrovů.
      Celkově shrnuto a podtrženo, dovolená se nám báječně vyvedla. Počasí bylo ukázkové, Bětuška všechno krásně zvládala a my si užili nádherné dva týdny.